Pierwsza lalka Barbie została wyprodukowana w 1959 i przyniosła ogromny sukces wśród młodszych dziewczynek, które o niej marzyły. To zabawka, która nie tylko fajnie wygląda, ale i niesie ze sobą wiele korzyści. Zabawa lalkami pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność. Lalki Barbie są jednym z popularniejszych i lepiej sprzedających się produktów zabawkowych na całym świecie.

Zalety płynące z zabawy lalkami Barbie

Dziewczynki często wyobrażają sobie to, kim by chciały zostać w przyszłości, a Lalki barbie w przedszkolu z powodzeniem to ułatwiają. Długie godziny spędzone na zabawie sprawiają, że dziewczynki uczą się pewnych zdolności. Możemy wyróżnić kilka głównych zalet zabawy lalkami Barbie:

– pobudzają kreatywność i wyobraźnię
– uczą umiejętności społecznych i współpracy w grupie już we wczesnym okresie rozwoju
– uczą odpowiedzialności, opiekuńczości i sumienności
– poszerzają zasób słownictwa i zasady poprawnej komunikacji

Większość lalek Barbie posiada różne akcesoria i elementy ubioru, które można dowolnie zmieniać. Warto dodać, że ubranka dla lalek Barbie można szyć samodzielnie z różnych materiałów i powinno odbywać się pod czujnym okiem rodzica, by dziecko samo nie zrobiło sobie krzywdy. Taka zabawa u dziecka potrafi rozwinąć zdolności manualne i przynieść mnóstwo frajdy w momencie, kiedy ubranko będzie gotowe do założenia.

Zestawy lalek Barbie pozwalają dziecku odkryć nowy świat

Niektóre pudełka z lalkami Barbie oferują różne akcesoria, które są wykorzystywane w danych zawodach. Przykładowo zestaw z wózkiem dla bobasa uczy dziecka odpowiedzialności i opieki nad dzieckiem, natomiast zestaw z akcesoriami kuchennymi uczy podstawowych zdolności kulinarnych.

Małe dziewczynki uwielbiają różnorodność w takich zabawach, co przekłada się na ich późniejszy, prawidłowy rozwój. Najczęściej dziewczynki pragną być sławne, chcą być nauczycielkami lub opiekunkami dla młodszych dzieci. Bez wątpienia lalki Barbie to zabawki, które każda dziewczynka powinna mieć w swojej kolekcji.