KISS: Keep it smart and simple

1-Keep_it_Simple_(3340381990)

KISS: Keep it smart and simple

Szkolenia w wirtualnej rzeczywistości to doskonały przykład prostych rozwiązań dla skomplikowanych problemów. Prosta obsługa, zrozumiałość, czytelność, elastyczność, dostosowanie do konkretnych potrzeb – to tylko kilka z licznych zalet innowacyjnych rozwiązań VR!

 

Jeżeli coś idzie za łatwo, myślimy, że jest złe, że nie wykorzystaliśmy wystarczająco naszego potencjału. Wielokrotnie złożone rozwiązania, komplikowanie sytuacji, rozbijanie jej na pojedyncze procesy i definicje – wydaje nam się odpowiednim, bardziej profesjonalnym działaniem. To pokusa, zwłaszcza dla ludzi, którzy komunikują się z nami z pozycji eksperta.  Ale złożoność w cale nie oznacza najlepszej drogi do rozwiązania problemu.

 

Wystarczy zacząć od pytania: czy prosta odpowiedź jest w stanie zadowolić naszego ego?

 

Zasada KISS (keep it smart and simple) mówi, że nie rozwiązania złożone są najlepsze, ale takie, które są zrozumiałe. So keep it simple! Zdecydowanie łatwiej przyswaja się wiedzę, która nie jest tworzona dla specjalistów, prawda?

 

Dlaczego tak się dzieje? Proste rozwiązanie zwykliśmy postrzegać, jako rozwiązania oparte na intuicji, a więc niezależne od technicznej, teoretycznej wiedzy. To błąd. Bill Gates powiedział: „Skomplikowaną pracę najlepiej powierzyć osobie leniwej, gdyż ona wykona ją w najprostszy możliwy sposób”.
Dygresja jest odpowiedzią na dylematy, które często spotykamy w firmach. Nadmiar danych powoduje zatrzymanie procesu rozwoju. W takich przypadkach branża VR daje właśnie konkretne, proste rozwiązania, które poprawiają jakość pracy, wspomagają procesy nauczania i przyczyniają się do realnych zmian w funkcjonowaniu podmiotów na rynku. Pamiętajmy: proste rozwiązania są lepsze niż złożone, nawet jeżeli wydają się głupie.

user-gravatar
Marcin Tomaszek
No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website