Najlepsze aplikacje szkoleniowe VR do tej pory

1-16863408325_f7bf310846_b

Najlepsze aplikacje szkoleniowe VR do tej pory

Gry? Zapomnijcie o grach! Przyszłość wirtualnej rzeczywistości to coś znacznie więcej. Oto najlepsze, jak do tej pory, aplikacje szkoleniowe. Obszary, w których VR zaczyna być wykorzystywana mogą zaskakiwać, ale bardzo dobrze ukazują jej możliwości. Przyszłość to innowacyjne narzędzia, które pozwalają bezpiecznie doskonalić nasze umiejętności.

 

Football (amerykański) [link]

 

 

 

Na sukces w sporcie składa się wiele rzeczy, nie tylko godziny treningów wytrzymałościowych. W sportach drużynowych liczy się umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i odpowiedniego reagowania na zaistniałe sytuacje. Dzięki szkoleniom VR młodzi zawodnicy mogą zdobyć doświadczenie, które w znacznym stopniu poprawi ich skuteczność na boisku podczas prawdziwego meczu. Ważne, że takie treningi mogą odbywać nawet w zaciszu własnego salonu… choć zapewne nie ochroni ich to przed ranami wojennymi.  

 

Deeskalacja konfliktów

 

NSW_Police_car_2006_NYE

 

 

To najprawdopodobniej pierwsza aplikacja VR, która ma pomóc policji w podejmowaniu właściwych akcji dla deeskalacji konfliktów. Potrzeba stworzenia takiej symulacji w USA była odpowiedzią na społeczne apele odnośnie nieuzasadnionego użycia siły przez funkcjonariuszy policji.  

 

Ocena stanu zdrowia

 

GABRIEL_VELLA_vs_ROMINHO_51

 

 

Czy można zdiagnozować stan pacjenta zakładając mu gogle VR? Tak, jeżeli problem można stwierdzić na podstawie nieprawidłowości ruchów gałek ocznych. Przy sportach kontaktowych, takich jak boks czy football amerykański, zanim dopuści się zawodnika do dalszej gry, można w szybki sposób sprawdzić czy uraz nie ma poważniejszych skutków niż te, o których informuje zawodnik.

 

Symulator Statku

 

USS-Hornet-CV-12-Dsc08428

 

 

Cóż, w tym przypadku nie ubieramy na głowę okularów VR, ale wchodzimy do genialnego symulatora, opracowanego dla Delgado Community College,który do tego stopnia oddaje realizm sterowania różnego typy łodziami, że można nabawić się choroby morskiej. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Projekt wart 7mln $ umożliwia kompleksowe szkolenie doświadczonych i aspirujących sterników, na różnych typach łodzi, w różnych warunkach i środowiskach.

 

Szkolenie dla „Lekarzy bez Granic”

 

 

Aplikacja szkoleniowa przygotowana dla międzynarodowej organizacji pozarządowej “Lekarze bez Granic” (MSF). Organizacja powstała w wierze, że wszyscy ludzie mają prawo do opieki medycznej, i że to prawo jest ważniejsze niż granice państwowe. Lekarze z MSF ryzykują życie, by udzielać pomocy medycznej ludziom w strefach walk, które przedstawiciele innych organizacji dawno już opuścili z obawy o własne bezpieczeństwo.

 

 

user-gravatar
Marcin Tomaszek
No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website