Nowe Trendy w Aplikacjach Szkoleniowych VR

1-3776618502_6671c4b155_b

Nowe Trendy w Aplikacjach Szkoleniowych VR

Wychowanie fizyczne jest ważną częścią naszej kultury. Sport jest jedną z dziedzin, w których trudno znaleźć substytut ciężkiej pracy. Wydaje się, że w tej branży nastawienie na nowoczesne technologie jest relatywnie niskie, w porównaniu z urządzeniami do treningu fizycznego. Jednak najnowsze wieści ze świata VR udowadniają, że ten sposób myślenia może być błędny.  

 

Do tej pory dużą uwagę skupiał na sobie streaming 360. Wydarzenia sportowe, podobnie jak koncerty, możemy swobodnie oglądać z dowolnego miejsca. Siedząc wygodnie w domu możemy, w kilka sekund, znaleźć się na trybunach, oglądać widowiskowy mecz w pierwszych rzędów, poczuć atmosferę miejsca, jakbyśmy realnie tam przebywali. Producenci sprzętu prześcigają się w tworzeniu specjalnych kamer przystosowanych do takich potrzeb, a do gry o prym w tej kategorii, startują najwięksi gracze w branży. To doskonałe narzędzie, ale dedykowane przecież dla konsumentów.  

 

Jednak od jakiegoś czasu coraz śmielej sięga się po wirtualną rzeczywistość z myślą o zawodnikach. Celem innowacyjnych rozwiązań szkoleniowych VR jest również poprawa efektywności treningów sprawnościowych.

 

Mogliśmy już zobaczyć jak ćwiczą rozgrywający w futbolu amerykańskim. Uczą się strategii i podejmowania decyzji w zależności od układu zawodników na boisku. Kolejny projekt jest testowany dla graczy w baseball.  

 

Zadziwiająca jest świadomość osób, które wdrażają programy VR dla swoich drużyn. Widzą oni zawsze miejsce, dla polepszenia wyników swojej pracy. Jeżeli VR może pomóc – trzeba go użyć. Równocześnie nie twierdzą, że rozwiązania zaproponowane przez innowacyjne narzędzia są tak dobre, jak powinny być, ale to nie przeszkadza w ich używaniu. Jeżeli coś wpływa na wyniki – znaczy, że jest dobre, a nawet potrzebne.

 

VR na pewno nie zastąpi prawdziwego doświadczenia, które zdobywa się na boisku, ale pomoże powtórzyć daną czynność setki razy w przyjemny sposób, aby twój mózg również być gotowy w realnym świecie.  

user-gravatar
Marcin Tomaszek
No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website