Wirtualna Rzeczywistość rozrusza Leniwe Oko

eye-492262_960_720

Wirtualna Rzeczywistość rozrusza Leniwe Oko

Czy wzrok jest ważny? Bez wątpienia. Przez wielu uważany za najważniejszy ze zmysłów, równocześnie najtrudniejszy do naprawienia. Możliwości chirurgów są już naprawdę duże, ale są granice, których współczesna medycyna jeszcze pokonać nie może. Oczywiście wykorzystuje się już rzeczywistość wirtualną do tworzenia platform edukacyjnych i innowacyjnych narzędzi treningowych, które wspomagają praktykę przyszłych chirurgów. Nie trzeba ćwiczyć na świniach.

 

Oprócz poważnych chorób wzroku, które wymagają interwencji chirurgicznej, znajdujemy także takie, które można wyleczyć odpowiednimi ćwiczeniami. Jest to proces długi i często wymagający. Zwłaszcza dla dzieci. Rehabilitacji towarzyszy zwykle duży dyskomfort – najczęściej noszenie opaski na zdrowym oku.  

 

Kiedy ubieramy gogle VR, oczy są pierwszym narządem kontaktu z nową rzeczywistością. Dlatego medycyna poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które w przyjemny sposób mogą wpłynąć na zniwelowanie takich problemów. Już teraz spotykamy gogle z możliwością śledzenia wzroku, co pozwala szybko zdiagnozować problemy, które objawiają się ich nienaturalnym zachowaniem. Problemy często nie dotyczą samego wzroku, ale w ten sposób się objawiają. Co do wzroku:

 

“Leniwe oko” – taka choroba na prawdę istnieje! Tylko że po łacinie nazywa się dużo mądrzej: amblyopia. Kiedy zacząłem o niej czytać, uderzył mnie fakt, że wprost zaleca się granie w gry komputerowe, co przyspiesza proces leczenia. Czy może być lepsza platforma do ćwiczenia wzroku niż gogle VR?

 

Wzrok jest bardzo trudnym zagadnieniem. Nie tylko w kontekście VR. Tutaj mówimy jednak o jego wymiarze biologicznym i powiązanym z nim problemach. Natomiast nie da się ukryć, że dla różnych schorzeń oczu, gogle VR mogę uczynić wiele dobrego. Z pewnością to zrobią.

 

Specyfika gogli VR pozwala na dostosowanie warunków wyświetlania obrazu, dla każdego oka w nieco innych parametrach. Możemy ćwiczyć lub przechodzić rehabilitację, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Wszystko poprzez zabawę.

 

References:

 

https://www.seevividly.com/

user-gravatar
Marcin Tomaszek
No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website